SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI NA ZABAWĘ Z OKAZJI DNIA DZIECKA.

W PROGRAMIE; DMUCHAŃCE, GRY I ZABAWY

-SŁODKI POCZĘSTUNEK

-MALOWANIE BUZI

-TAŃCE W RYTM DZIECIĘCYCH PRZEBOJÓW

CZEKAMY NA WAS!!!!!

• Wyjazdy do kina

27.05.2023

WYJAZDY GRUP PRZEDSZKOLNYCH DO KINA

29.05(poniedziałek) Fajniaki i Słoneczka

31.05(środa)Żabki i Zajączki

(każde dziecko w ramach wyjazdu otrzyma soczek

• Informacje - Dzień Dziecka, Piknik Przedszkolny

14.05.2023

Po wspólnych ustaleniach z Radą Rodziców zaplanowano obchody

,,Dnia Dziecka ’’

w przedszkolu poprzez :

• zorganizowanie zabaw na terenie parku, zabawy dla każdej grupy z wykorzystaniem ,,zamków dmuchanych ’’oraz przygotowanie  słodkiego poczęstunku  w dniu 1 czerwca
            • wyjazdy grup do kina na seans filmowy  dla każdej grupy (terminy ustalają wychowawcy).

Dzieci , które nie będą uczestniczyły  w wyjeździe do kina  otrzymają vouchery do kina do wykorzystania w innym terminie.

Całość kosztów pokrywana jest ze środków Rady Rodziców.

Zaplanowana uroczystość z okazji ,,Dnia Matki” została przeniesiona na dzień organizacji ,,Święta Rodziny”.

W dniu 26 maja dzieci przygotują do domu dla mam niespodzianki.

W dniu 23 czerwca dzieci przygotują do domu dla tatusiów niespodzianki.

,,Święto Rodziny ’’

W dniu 18 czerwca /niedziela/ planowane są obchody Dnia Mamy i Taty w formie pikniku rodzinnego.

• Gminny Konkurs Recytatorski "W krainie wierszy Joanny Kulmowej"- rozstrzygnięcie!

"Mały wietrzyk wiosenny

Ledwie w drzewach zaszumi

Ledwie w krzakach zamruczy.

Jeszcze gwizdać nie umie,

Jeszcze się uczy..."

Tak zaczynał się jeden z wierszy Joanny Kulmowej..."Wiosenny wietrzyk", który mogliśmy wysłuchać na Gminnym Konkursie Recytatorskim poświęconym jednej z najbardziej znanych i lubianych pisarek, prozaistek i poetek dziecięcych Joannie Kulmowej. W tym roku Patronatem Honorowym objął nas Wójt Gminy Tokarnia p. Marek Kluska oraz Fundacja Joanny i Jana Kulmów pod Prezesurą Pani Prof.Urszuli Chęcińskiej- wybitnej pedagog oraz znawczyni twórczości Pani Joanny Kulmowej, kierownika Katedry Wczesnej Edukacji w Insyttucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Nawiązana współpraca przyczyniła się do rozpropagowania konkursu oraz wierszy naszej poetki.

Konkurs odbył się 27.04.2023 roku w Kliszczackim Centrum Kultury w Tokarni.

Fundacja swoją działalnością promuje twórczość Państwa Kulmów oraz objęła pieczę nad ich twórczym dorobkiem. Dzięki Pani Profesor mogliśmy bardziej namacalnie doświadczyć geniuszu Pani Joanny Kulmowej. Jej poezja jest ponadczasowa, twórcza, rozbudzająca wyobraźnię.

W konkursie wzięło udział 15 uczestników z Oddziałów Przedszkolnych i Przedszkoli z naszej Gminy. W jury zasiedli :

- p. Bartłomiej Bart Dyrcz - dyrektor Kliszczackiego Centrum Kultury, pisarz, malarz, artysta, autor wielu publikacji- przewodniczący jury

-p. Marian Cieślik- Sekretarz Gminy Tokarnia, nauczyciel, polonista

- p. Anna Słonina- dyrektor Gminnej Biblioteki w Tokarni

Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, gdyż poziom konkursu był bardzo wyrównany, Jury oceniało :

poprawność językową, opanowanie i interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

I tak poburzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych :

I miejsce Antonina Oczkowska za wiersz "Myśliciel" z Samorządowego Przedszkola w Krzczonowie

II miejsce Antonina Porszke za wiersz "Udawanie" z Samorządowego Przedszkola w Krzczonowie

III miejsce Pola Pęksa za wiersz "Mamy Mamę" z Samorządowego Przedszkola w Krzczonowie

Wyróżnienia zdobyli:

Antoni Łopata z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Skomielnej Czarnej za wiersz "Nie wyrastaj z marzeń"

Wiktoria Hucher z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bogdanówce za wiersz " List do Andersena"

Julita Tłustowska z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tokarni za wiersz "Słoneczniki"

Wiktoria Zadora z Samorządowego Przedszkola w Tokarni za wiersz "W aptece"

Wszystkim laureatom konkursu, uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

Wyrazy podziękowań składamy wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu- Radzie Rodziców, Wójtowi Gminy, Członkom Jury, Kliszczackiemu Centrum Kultury, Panu Wojciechowi Pęckowi za obsługę techniczną oraz Fundacji Joanny i Jana Kulmów Dziękujemy również wszystkim Nauczycielom i Rodzicom za opiekę i świetne przygotwanie dzieci.

Zachęcamy do sięgania po dzieła Pani Joanny Kulmowej- wiersze, wierszyki, bajki. Przekazujmy dziedzictwo Poetki z pokolenia na pokolenie. Rozwijajmy w naszych dzieciach poczucie estetyki, wrażliwość na sztukę i kulturę wysoką.