• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Realizacja podstawy programowej : 8:00 -13:00

6:45 – 8:00  Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne  w kącikach zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne. Kontakty okolicznościowe i indywidualne z dziećmi.

8:00-8:15   Praca indywidualna i w małych  zespołach o charakterze obserwacyjnym, kompensacyjnym i wychowawczym. Praca z dzieckiem zdolnym.

8:15-8:30 Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe integrujące całą grupę

Czynności porządkowo-higieniczne. Przygotowanie do śniadania.

8:15-9:15 ŚNIADANIE(wg ustalonej godziny dla grupy) Przestrzeganie zasad dobrego zachowania podczas spożywania posiłku, wdrażanie do utrzymania  ładu i czystości wokół siebie.

9:15-10:15 Dwa zajęcia dydaktyczne o zróżnicowanej formie aktywności  organizowane przez nauczyciela na podstawie wybranego programu , wyzwalające różnorodną aktywność : słowną, ruchową, muzyczną, plastyczną w tym zajęcia z języka nowożytnego oraz religii.

10:15-10:45 Zabawy dowolne  w kącikach zainteresowań.

10:45-11:15 Pobyt na świeżym powietrzu. Zabawy swobodne i  organizowane  przez nauczyciela w ogrodzie przedszkolnym,  gry sportowe, prace użyteczne w ogrodzie, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki.

11:15-11:10        Przygotowania do obiadu, czynności samoobsługowe i higieniczne.

11.10-12:40(wg ustalonej godziny dla grupy) Obiad. .Przestrzeganie zasad dobrego zachowania podczas spożywania posiłku. Ćwiczenia umiejętności posługiwania się sztućcami, praca dyżurnych.

12:15-13:10 Relaksacja, słuchanie muzyki, bajek relaksacyjnych. Zabawy dowolne według zainteresowań. Kształtowanie zachowań  prozdrowotnych –zapewnienie dzieciom różnych form relaksu, zabawy   o nieznacznej aktywności umożliwiające odpoczynek po posiłku, realizacja pomysłów dzieci

13.10- 14.20 Zabawy dowolne indywidualne i w małych zespołach rozwijające zdolności i zainteresowania dzieci .

Realizacja programów autorskich, przedsięwzięć,  dodatkowe zajęcia realizowane przez nauczycielki ; taneczne, muzyczne, plastyczne na sali lub w ogrodzie przedszkolnym.

14.20-14.30 Przygotowanie do podwieczorku, czynności samoobsługowe i higieniczne, praca dyżurnych.

14.30-14.45 Podwieczorek. Przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku.

14:45-16:00 Zabawy dydaktyczne organizowane przez nauczyciela.  Indywidualna praca dydaktyczno- wyrównawcza, oraz praca z dzieckiem zdolnym. Zabawy dowolne według inwencji dziecka w kącikach zainteresowań: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne, plastyczne. Rozchodzenie się dzieci.

Ramowe  rozkłady dnia w poszczególnych grupach dostosowane  są do potrzeb i możliwości dzieci.