Gminny Konkurs Recytatorski "W krainie wierszy Ewy Szelburg-Zarembiny"

25.04.2024 13:33
      Wysoki poziom, 16 uczestników - poznajemy twórczość Ewy Szelburg-Zarembiny

25.04 o godzinie 9 w KCK w Tokarni odbył się kolejny raz Gminny Konkurs Recytatorski. Tym razem ze swoją krainą wierszy powitała nas Ewa Szelburg-Zarembina. W konkursie wzięło udział 16 uczestników z Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych z terenu Gminy Tokarnia. Patronatem Honorowym naszego konkursu był Wójt Gminy Tokarnia, który zaszczycił nas swoją obecnością wraz z przewodniczącą Rady Gminy Jolantą Milewską.

W tym roku Jury miało trudny orzechy do zgryzienia i trudne do podjęcia decyzję, ponieważ jak sami wskazywali poziom był bardzo wysoki i bardzo wyrównany.

Po burzliwych obradach Jury w składzie p. Anna Słonina, p. Bartłomiej Dyrcz, p. Marian Cieślik przyznało 3 pierwsze miejsca i 4 wyróżnienia, jednocześnie zaznaczyli,że każdy zasługuje na wyróżnienie.

I tak serdecznie gratulujemy laureatom konkursu.

I miejsce zajęła Antonina Porszke

II miejsce zajęła Oliwia Pajka

III miejsce zajęła Estera Surlas

Wyróżnienia trafiły do:

Laury Hanusiak

Weroniki Kosek

Ady Garcarczyk

Marceliny Jopek

Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy już dziś za rok, w nowym świecie - nowego poety!

KCK prowadził transmisję z konkursu- za co gorąco dziękujemy Panu Wojciechowi Pęckowi, a także każdemu kto przyczynił się do wsparcia naszej imprezy.

Link do transmisji Transmisja konkursu W krainie wierszy Ewy Szelburg- Zarembiny

Mobilny las- warsztaty z leśnikiem

25.04.2024 13:19
      Kiedy do lasu nie można, las przyszedł do nas! Zdjęcia w galerii!

kłada zadania, pułapki na owa8 kwietnia- słoneczna pogoda, 9 rano, przedszkolny park...wszyscy dziwią się nagle skąd tyle zwierząt w parku? Jakiś pan rozdy.... a to przecież na nasze zaproszenie przyjechał "Mobilny lasy"! Pan Piotr Wolak - leśnik zabrał nas w podróż po świecie zwierząt z polskich łąk i lasów. Poznaliśmy gatunki zwierząt, roślin, rodzaje pułapek na owady. Powtórzyliśmy znajomość grzybów jadalnych i trujących, wiadomości z zakresu segregacji śmieci a to wszystko w super przystępnej formie zadań i zabaw!

Na koniec spotkania czekała nas słodka niespodzianka...oraz sadzenie drzewek! Każda z grup wybrała drzewko, które zasadziliśmy w naszym parku nadając jej imię i tak:

Kotki mają brzozę Halinę heart

Stokrotki mają sosnę Anię heart

Nutki mają graba Andrzeja heart

Motylki mają modrzewia Zygmunta heart

Smerfy mają jodłę Nadię heart

a Misie mają świerka Zenka heart

Drzewka posadzone są na placu zabaw za przedszkolem, nasze przedszkolne grupy będąc na każdej wizycie mają okazję obserować wzrost swoich roślin, przy okazji powtórzyliśmy gatunku drzew liściastych i iglastych wink

Drodzy Rodzice możecie zapytać w domu wasze dzieci jakie zwierze jest największe w Polsce i jakie jest najmądrzejsze...odpowiedź może Was zaskoczyć wink

Przedszkolaki z wizytą w teatrze

22.04.2024 14:36
      Obcowanie z kulturą wyższą! Misie i Kotki w Teatrze "Lalek", a Smerfy i Stokrotki w myślenickim MDKu na musicalu "Alicja w krainie czarów"

Chociaż pogoda za oknem brzydka, w sercu naszych przedszkolaków płonie miłość do baśni i bajek! Z tej okazji nasze przedszkolaki w ostatnim czasie odwiedziły teatry. I tak Smerfy i Stokrotki odwiedziły myślenicki MDK, a Kotki i Misie rabczański teatr "Rabcio". Nasze Smerfy i Stokrotki uczestniczyły w musicalu "Alicja w krainie czarów", a Misie i Kotki tak profilaktycznie o zdrowiu oglądały bajkę o "Kariusie i Bactusie"- dwóch bakteriach zamieszkujących jamę ustną laugh

Nasi koledzy z grup "Motylków" i "Nutek" na wyjeździe do teatru byli już w marcu smiley

Nasze osiągnięcia!

18.04.2024 09:29
      Konkursy, konkursy...nagrody- JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW!!!

Konkursy to moment, w któym możemy pokazać umiejętności naszych przedszkolaków. W okresie Świąt Bożego Narodzenia nagrody w konkursach plastycznych zdobyli Krzyś Hucher z grupy Misie, Klara Dragosz z grupy Motylków. W okresie Wielkanocy pierwsezą dużą palmę i nagrodę specjalną zdobyły kotki. Natomiast wiosenny Gminny Konkurs Plastyczny przyniósł I nagrodę Alicji Grubarek z grupy Smerfy i wyróżenienie dla Patrycji Hobot z grupy Motylków.

GRATULUJEMY!

JESTEŚMY Z WAS MEGA DUMNIheart

Przedszkolny Przegląd Recytatorski 2024

17.04.2024 13:30
      Poznaliśmy twórczość Ewy Szelburg- Zarembiny...

25 marca w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "W krainie wierszy Ewy Szelburg- Zarembiny". W naszym przeglądzie wzięły udział 5-6 latki. Niezależne jury wyłoniło 4 osoby do reprezentacji naszego przedszkola w Gminnym Konkursie Recytatorskim, a nasze przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z twórczością Ewy Szelburg- Zarembiny.

Dziękujemy za przygotowanie dzieciheart