Poznajemy zawody- spotkanie z Policjantem z KPP w Myślenicach

17.04.2024 13:44
      Poznajemy zawód Policjanta!

W trosce o nasze bezpieczeństwo, utrwalając zasady bezpieczenego zachowania się w różnych sytuacjach odwiedził nas pan Policjant. Na codzień służy w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach, a 12 marca zagościł w naszym przedszkolu. Poznaliśmy zawód policjanta, dowiedzieliśmy czym także się zajmują policjanci a przede wszystkim Pan Policjant utrwalił naszą wiedzę z z zakresu bezpieczeństwa. Na koniec każde chętne dziecko odbiło sobie na pamiątkę odciski palców smiley

Dziękujemy za miłe i wartościowe spotkanie!smiley

Przedszkolaki uczą się dbać o swoje zdrowie poznając zawody

11.03.2024 10:32
      Szlachetne zdrowie jak pisał Jan Kochanowski doceniane jest, wtedy, gdy coś zaczyna nam doskwierać. Aby dobrze nauczyć nasze przedszkolaki dbać o swój największy skarb postanowiliśmy obyć ich z zawodami związanymi ze zdrowiem.

Na spotkaniu z panią Karoliną Jątyką - mamą naszego przedszkolaka- stawiły się wszystkie grupy, ponieważ pani Karolina jest - FIZJOTERAPEUTĄ.

Pani Karolina nie tylko opowiedziała nam o swojej pracy ale także zapoznała nas z narzędziami jakie wykorzystuje- było m.in łóżko, piłki, taśmy, krążek balansowy, pistolet do masażu. Dowiedzieliśmy się nie tylko, że fizjoterapiapia to taka dziedzina- zajmująca się przywracacaniem sprawności ciała ale i wymagajaca wiedzy anatomicznej oraz siły i sprawności rąk. Gorąco dziękujemyheart

Dzień Pisarza

11.03.2024 10:14

Jedno z przysłów chińskich mówi "Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"....nasze przedszkolaki rozbudzają w sobie miłość do literatury

Pisarz- zawód trudny towarzyszący ludziom praktycznie odkąd wynaleziono pismo...w miarę rozwoju naszej cywilizacji oraz technologii dzięki pisarzom i drukowi świat ludzkiej wyobraźni jest niemal nieograniczony. 7 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pisarza, w który wprowadziła nas pani Anetka.

Za pomocą ciekawej prezentacji oraz pogadanki mogliśmy się dowiedzieć - czym zajmuje się pisarz oraz jakie są gatunki literackie. Na koniec Pani Anetka przedstawiła nam bajkę o "Trzech Świnkach" w formie teatrzyku cieni. Zdjęcia z wydarzenia w galerii!

Eksperymenty, eksperymenty!

11.03.2024 09:40
      Nasze przedszkolaki naukowacami!

Wszystkie zdjęcia z zajęć znajdują się w galerii przedszkola!

Nasz świat jest bardzo, bardzo ciekawy- nic tak nie rozudza ciekawości dziecka jak eksperymentowanie. Oczywiście zachęcamy rodziców do powtarzania naszych doświadczeń w warunkach domowych. Tak niewiele potrzeba, by już małego oseska oswoić z chemią i fizyką laugh

Nasze przedszkolaki chętnie podejmują się wszelkich prób i doświadczeń- uczą się bacznej obserwacji, wyciągania wniosków ale także są uwrażliwienie na przestrzeganie zasad bezpieczeńtwa podczas wspólnego eksperymentowania. Jednocześnie uczymy ich, by w domu absolutnie nie sięgali po wszystko co zakazane- środki czystości, materiały kuchenne.

Przechodząc do sedna- w ostatnim okresie- poznaliśmy sekrety wulkanów- dlaczego lawa jest magmą i dlaczego wulkany wybuchają. Nie ma większej nagrody w naszej pracy jak widok i zachwyt malujący się na buziach naszych dzieciaczków heart

Poznaliśmy również - taką ciecz nie ciecz- w zasadzie substancję oszustkę, która zaprzecza na pierwszy rzut oka prawom fizyki. Niedowiarkom zrzedły miny, gdyż ciecz nienewtonowska przyprawiłą ich o nie lada zagadkę- próbowali uderzać, gnieść, podnosić, przelewać. I gdyby nie ograniczony czas pewnie do dzisiaj bawilibyśmy się miskami wink

W karnawale same bale!

11.03.2024 06:43
      Tłusty czwartek pod znakiem muzyki i dobrej zabawy! Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii przedszkola! Podczas balu zdjęcia do zakupy wykonywał Pan Sylwester Jamrozik.

"Tłusty czwartek", "zapusty" i "karnawał" to pojęcia, które zagościły w słownikach dzieci przedszkolnych w ostatnim tygodniu przed feriami. W sam najpyszniejszy czwartek roku w naszym przedszkolu każda sala zamieniła się w prawdziwą salę balową i zagościły u nas najprawdziwsze wróżki, policjanci, strażacy, księżniczki oraz inni bohaterowie bajek!

Muzyka rozbrzmiewała z głośników, radości nie było końca, balony..konfetti i słodki pączuś! Na to wszystko mogli liczyć uczestnicy przyjęcia! Prezentowaliśmy swoje stroje, ćwiczyliśmy nowe układy taneczne i pozowaliśmy do zdjęć prawdziwemu fotografowi!

Wszystkie zdjęcia z balu dostępne są w galerii pana Sylwka - pod tym linkiem fotowideo24 a hasło 0802.

Teraz czas na feryjny wypoczynek- wszystkim naszym przedszkolakom życzymy udanego i spokojnego wypoczynku. Do zobaczenia w dużym gronie już za dwa tygodnie.