ELIMINACJE DO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

03.04.2023 20:07
      Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego – wiersze Joanny Kulmowej

W dniu 21.03.2023   w naszym przedszkolu  odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs adresowany był do dzieci 5  i 6-cio letnich w naszym przedszkolu.  Komisja konkursowa w składzie: Maria Pieron – przewodnicząca komisji ,  Edyta Kmiecik – członek komisji, Małgorzata Stopka – członek komisji, Teresa Leśniak -  członek komisji, oceniła występy dzieci. Kryteriami ocenianymi były:  pamięciowe opanowanie tekstu, poprawne i płynne deklamowanie oraz ogólny wyraz artystyczny.
      W konkursie wzięło udział 18 dzieci, z oddziałów: Słoneczka, Fajniaki oraz Jeżyki. Wszystkie z nich spełniły kryteria konkursu. W wyniku decyzji komisji konkursowej wyłoniono zwycięzców:

I  miejsce – Maja Leśniak (gr. Słoneczka)
      II miejsce – Alicja Mizera  (gr. Jeżyki)
      III miejsce – Wiktoria Zadora  (gr. Słoneczka)
      wyróżnienia: Lena Pietrzak  (gr. Fajniaki)
                              Maciej Łopata  (gr. Słoneczka)
      udział :          Szymon Majerek  (gr.Słoneczka)
                              Patrycja Kiełtyka (gr. Słoneczka)
                              Zofia Ostój (gr. Słoneczka)
                              Aleksandra Zając   (gr. Fajniaki)
                              Oliwia Maślanka  (gr. Fajniaki)
                              Anna Luberda (gr. Fajniaki)
                              Karolina Dragosz (gr. Fajniaki)
                              Klara Dragosz (gr.Fajniaki)
                              Estera Surlas  (gr. Jeżyki)
                              Oliwier Jurczak  (gr.Jeżyki)
                              Oliwia Jochymin (gr. Jeżyki)
                              Rita Jochymek (gr.Jeżyki)
                              Eliza Durek (gr. Jeżyki)

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Dzieci, które zajęły trzy pierwsze miejsca wezmą udział w konkursie gminnym, który odbędzie się 27.04.2023 r.

• DZIEŃ TEATRU

03.04.2023 19:36
      W dniu 31 marca, z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru, w naszym przedszkolu odbyły się wiosenne przedstawienie. W role aktorów wcieliły się dzieci z grupy "Zajączki". Przedszkolaki ze skupieniem obejrzały przedstawienie przygotowane przez  Panią Edytkę. Występ sprawił im ogromną radość,co było widać po ich uśmiechach i głośnych brawach.
      Dzieci w tym dniu zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie.

DZIEŃ PISARZA

10.03.2023 16:25

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy – święto ludzi pióra. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych upowszechnieniu zarówno literatury, jak i osób, dzięki którym powstaje książka. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny z o powstawaniu książki.Przedszkolaki dowiedziały się kim jest pisarz, jak wygląda warsztat pisarza, co jest niezbędne, aby powstała książka.

TEATRZYK ZŁOTE DUKATY

08.03.2023 16:42
      08.03.2023r. w naszym przedszkolu dzieci miały okazję obejrzeć humorystyczne przedstawienie pt: "Złote dukaty", które oprócz humoru zawierało wiele pouczających treści. Przedszkolaki chętnie brały udział w proponowanych zabawach, pomagając przy tym bohaterom podejmować właściwe decyzje.

21.02.2023 14:43
      16 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane za swojego ulubionego bohatera bawiły się  przy największych przedszkolnych przebojach. Atrakcją balu były – zorganizowane konkursy,zabawy w których nie zabrakło rywalizacji i śmiechu. Każdy przedszkolak miał okazję zaprezentować swój strój. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku a ponieważ bal odbył się w Tłusty Czwartek to na talerzykach zagościły pączki z różanym nadzieniem.