• Jadłospis

Woda   niegazowana do picia dla dzieci jest dostępna przez cały dzień na salach.

Na drugie śniadanie dzieci mają przeznaczony owoc/ jogurt.

Jadłospis w  wyjątkowych sytuacjach  może ulec zmianie.³

Do przygotowywania  posiłków,  używane są zioła- m.in tymianek, oregano, bazylia, pieprz, majeranek, zioła prowensalskie, paprykę słodką mieloną, ziele angielskie, liść laurowy oraz świeże i naturalne produkty.

Zgodnie z rozporządzeniem PE i Rady Nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów muszą być łatwo dostępne, tak aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową. W związku z powyższym na tablicy przedszkola oraz na stronie internetowej będzie informacja o alergenach występujących w produktach spożywczych, a także numery alergenów w jadłospisie.

NUMER

ALERGEN

1. Zboża zawierające gluten (pszenica, jęczmień, żyto, owies, orkisz,)
        2. Skorupiaki i produkty pochodne
        3. Jaja i produkty pochodne
        4. Ryby i produkty pochodne
        5. Orzeszki ziemne (arachidowe)
        6. Soja i produkty pochodne
        7. Mleko i produkty pochodne
        8. Orzechy
        9. Seler i produkty pochodne
        10. Gorczyca i produkty pochodne
        11. Nasiona sezamu i produkty pochodne
        12. Dwutlenek siarki
        13. Łubin
        14. Mięczaki , małże
        15. Miód

ZGODNIE Z INFORMACJAMI OD PRODUCENTÓW NIEKTÓRE PRODUKTY MOGĄ ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚĆI : glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.

1.