• Dzieci uczą rodziców

• Tytuł: Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  Co kilka dni (minimum dwa razy w tygodniu) na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Wszystkie darmowe materiały są do pobrania tutaj:

By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki na profilu Centrum Rozwoju Lokalnego na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizowane są konkursy, w których można wygrać ciekawe nagrody. Zapraszamy do udziału.

Wszystkie materiały do nauki dostępne są na stronie:

Zachęcamy również do obejrzenia filmu:
        "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa":

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych, to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.

W ramach akcji każda zgłoszona placówka otrzyma materiały do przeprowadzenia lekcji, a także specjalne zadanie do wykonania przez najmłodszych. W trakcie trwania akcji przewidziano konkursy z wyjątkowymi nagrodami dla dzieci.

Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

• O akcji

• Centrum Rozwoju Lokalnego, wychodząc na przeciw oczekiwaniom i chcąc wesprzeć proces edukacji najmłodszych, serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. W ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców” wszystkie zgłoszone placówki będą co miesiąc otrzymywać materiały dydaktyczne (prezentację multimedialną i konspekt zajęć) do przeprowadzenia zajęć. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania.

KAŻDORAZOWO BĘDZIEMY ZAMIESZCZAĆ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PRZEPROWADZONYCH LEKCJI!

• LEKCJE "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

• Lekcja 1 "Niepodległa Polska"
      • Lekcja 2 "Pomocne serce"
      • Lekcja 3 "Młody ekolog"

• Segregujemy śmieci, poznajemy słowo "recykling", dowiadujemy się co możemy zrobić by dbać o naszą planetę.