• Mobilny las- warsztaty z leśnikiem

• 25.04.2024 13:19
      • Kiedy do lasu nie można, las przyszedł do nas! Zdjęcia w galerii!
      • kłada zadania, pułapki na owa8 kwietnia- słoneczna pogoda, 9 rano, przedszkolny park...wszyscy dziwią się nagle skąd tyle zwierząt w parku? Jakiś pan rozdy.... a to przecież na nasze zaproszenie przyjechał "Mobilny lasy"! Pan Piotr Wolak - leśnik zabrał nas w podróż po świecie zwierząt z polskich łąk i lasów. Poznaliśmy gatunki zwierząt, roślin, rodzaje pułapek na owady. Powtórzyliśmy znajomość grzybów jadalnych i trujących, wiadomości z zakresu segregacji śmieci a to wszystko w super przystępnej formie zadań i zabaw!

Na koniec spotkania czekała nas słodka niespodzianka...oraz sadzenie drzewek! Każda z grup wybrała drzewko, które zasadziliśmy w naszym parku nadając jej imię i tak:

Kotki mają brzozę Halinę heart

Stokrotki mają sosnę Anię heart

Nutki mają graba Andrzeja heart

Motylki mają modrzewia Zygmunta heart

Smerfy mają jodłę Nadię heart

a Misie mają świerka Zenka heart

Drzewka posadzone są na placu zabaw za przedszkolem, nasze przedszkolne grupy będąc na każdej wizycie mają okazję obserować wzrost swoich roślin, przy okazji powtórzyliśmy gatunku drzew liściastych i iglastych wink

Drodzy Rodzice możecie zapytać w domu wasze dzieci jakie zwierze jest największe w Polsce i jakie jest najmądrzejsze...odpowiedź może Was zaskoczyć wink